Druhy gabionovych prvku

Druhy gabionových prvků.

Máme celkem tři druhy gabionových konstrukcí, rozlišujeme samostatně stojící prvek, opěrnou zeď a obklad. Samostatný gabion je nejlépe využitelný na zahradách nebo v interiérech.

Zdi se skládají z několika bloků gabionů dle jejich tvaru.

Jsou pevně spojený kovovými spirálami. Opěrné zdi mohou dosahovat různých výšek a volitelných délek. Při stavbě opěrné zdi vrstvíme několik řad gabionů na sebe.

Všechny hrany kvádrů jsou spojeny speciálními dráty, aby nedošlo k jejich rozpojení.

Výztuže navíc slouží k tomu, aby se stěny kvádru nezakulatily. Zdi jsou nosným prvkem, mají široké možnosti využití pro růst rostlin, rozdělení prostor nebo ochranu před přírodními vlivy a podobně.

Třetím typem je obklad, který slouží k obklopení jiného objektů a jeho zakrytí.

Gabionové obklady se také využívají pro zpevnění půdy před hrozícími sesuvy nebo jako protipovodňové zábrany tzv matrace. Pro všechny druhy gabionových sítí si můžeme vybrat stejné plnivo, vhodné jsou pevné druhy kamene, které se neštěpí, dále pevné dřevo, keramika, různé druhy recyklovaných materiálů a zásypů. Výběr se rozšiřuje o nejrůznější barvy přírodního kamene a dalších použitých materiálů, které lze navzájem kombinovat.

Ideální je kámen typu žula portyf který nemá vrstvy a tím pádem nedojde k degradaci kameniva při mrazu a nasáknutí vodou.

',

Gabiony se zarukou 60-80 let. Stavíme gabionové ploty,gabionové opěrné zdi,obklady,bastiony i provádíme kamenické práce.
Copyright © 2023 Gabiony.org