Gabionove dekorace do zahrady

Gabionové dekorace do zahrady .

Sezení k ohni? Lavička? Květník? Ohraničená zahrádka? Atypický tvar? Třeba kruh nebo ovál? Ano, to jsou možnosti jak lze gabion použít při tvorbě dekoračních prvků.

Gabion a dekorace z něj se nejčastěji používá v zahradách. Kámen se k zahradě hodí a náročnost a údržba gabionových dekoračních prvků je v podstatě nulová. Získáte nádherné prvky do zahrady se skutečně dlouhou životností. S pomocí gabionu můžete vytvářet nejen dekorační, ale i architektonické prvky, díky kterým se budete cítit na své zahradě velmi příjemně.

Gabion jako stavební materiál má velice dlouhou historiií, která sahá až do Starověkého Egypta. Dekorace z tohoto materiálu nenarušují přirozený ekosystém zahrady a nebrání dalšímu rozvoji vegetace. Dekorace vám vyrobíme na zakázku. Vytvořit je možné takřka vše, na co si jen vaše fantazie vzpomene.

Než se rozhodnete pro konkrétní výrobek, je potřeba si zvolit konstrukci, výplň a také to, zda chcete kamínky, větší kameny nebo třeba štěrk. Vybraný typ kamene by měl ladit s vaší zahrádkou, rostlinami i další materiály v okolí. Hledáte-li vhodnou inspiraci, neváhejte nás kontaktovat, pomůžeme vám. Gabiony lze osázet také různými rostlinami, proto mohou mít podobu květináče, skalky, bylinkové spirály nebo dekoračních nádob. Fantazii se zde meze nekladou. Zajímavě bude vypadat lavička v zahradě nebo posezení u ohně. Chcete-li gabiony osázet rostlinami, je potřeba již při samotné výrobě použít také zeminu do mezer.

Dodatečné osázení není možné, pouze si můžete zavěsit na dekoraci zvenku květinové závěsy, květináče či truhlíky. Pro výsadbu rostlin do gabionů použijte rostliny se silným kořenovým systémem a vysokou odolností vůči rozmarům počasí. Nebojte se použít různé trvalky, skalničky, mechy, nízké okrasné trávy a další rostliny. Na vaše přání vytvoříme z gabionů jakoukoliv dekoraci, která se stane domovem nádherných rostlin.

 

Zídku z gabionu můžete oživit nízkými keříky či stromy. Stačí do gabionu umístit sazenice do vystýlky z geotextilie, která se následně zasype kvalitní zeminou. Vyzkoušejte sami, jak bude gabionová dekorace vaší zahradě slušet.

 

Gabiony se zarukou 60-80 let. Stavíme gabionové ploty,gabionové opěrné zdi,obklady,bastiony i provádíme kamenické práce.
Copyright © 2023 Gabiony.org