Gabionove mosty

Gabionové mosty.

Ano. Nejen beton, ale i gabiony mohou být použity jako konstrukční prvek. Jejich výhodou je poměrně velká váha a životnost.

 

Gabiony jako konstrukční prvek

Životnost gabionů závisí na kvalitě kameniva a gabionových sítí. Dokonce ani prostředí kde je trvalá vlhkost nebo stojící voda není překážkou. Poplastované nebo kompozitové gabionové klece jsou k tomuto v podstatě stvořeny.

Přírodní kámen se používá při stavbách domů i při úpravě domů a stavbě oplocení. V podobě gabionu vynikají všechny jeho dokonalé vlastnosti. V přírodě působí svou strukturou, fyzickou hmotou i vnitřní energií jako přirozený kontrast dřeva a dalších materiálů. Gabiony však tvoří mohutnou hmotu, která udrží svah nebo oddělí rušnou silnici.

Gabiony jako drátokamenné koše ve tvaru krychle nebo kvádru si pro jejich vlastnosti rychle oblíbíte. Základní konstrukce je drátěná, zatímco kámen tvoří výplň. Na přání vám vyrobíme jak modulové modely gabionů, tak rozměry na přání, přesně dle vašich potřeb. Zvolit si můžete typ konstrukce i výplně gabionu. Díky bohaté nabídce si je snadno přizpůsobíte konkrétnímu místu.

 

Rychlá a ekologická výstavba

Ať už potřebujete gabiony na opěrné protihlukové stěny nebo na stavbu mostu, rádi se přizpůsobíme vašim požadavkům. Při výstavbě se nepoužívají žádná pojiva, proto je možné je stavět skutečně po celý rok, bez ohledu na počasí. Jejich statická funkce působí okamžitě, navíc jsou vodopropustné, což jejich stabilitu podtrhuje ještě více. Díky své ekologičnosti můžete gabiony využít i v oblastech, které patří do chráněných krajinných oblastí a Národních parků, protože jejich stavbou přírodu nenarušíte. Jejich výhodou je snadná montáž i demontáž a taky stoprocentní recyklovatelnost. Konstrukce z gabionů nabídnou stabilitu, pružnost, odolnost, velkou odvodňovací kapacitu, proto je lze použít i na stavbu mostů.

Kámen použitý jako výplň gabionů se nesmí štěpit, musí být dostatečně tvrdý a odolný vůči povětrnostním vlivům. Vzhledem k tomu, že není potřeba základů, jedná se o poměrně rychle realizovatelnou stavbu.

 

Gabiony se zarukou 60-80 let. Stavíme gabionové ploty,gabionové opěrné zdi,obklady,bastiony i provádíme kamenické práce.
Copyright © 2023 Gabiony.org