Gabionove schodiste

Gabionové schodiště.

Gabionové schodiště je konstrukce z gabionových košů výšky 20, 25 nebo 30 cm, které se usadí do tvaru schodiště. Mohou mít i boční okraje a tím se dají velice lehce zakomponovat do plánované gabionové zdi.

Gabionové schodiště lze využít ve většině zahrad

Údržba jako taková je minimálně náročná a současně tento prvek pasuje do většiny zahrad. Tyto drátěné koše či klece naplněné kamenivem jsou statické a pomohou také zpevnit svah. Jak jsme již mnohokrát zmínili, jsou gabiony pevné, odolné a s dlouhou životností, proto jsou oblíbené i v této variantě. Životnost je dána použitým kamenivem. Vystavění schodiště je velmi rychlé a ekologické. Gabiony si můžete nechat zpracovat i v atypických rozměrech.

Gabionové schodiště pomůže například nenásilnou formou rozdělit zahradu dle vlastního uvážení. Schodiště může být samostatné nebo součástí různých zídek. Také s jeho pomocí rozdělíte svažitý pozemek na několik teras. Výhodou schodiště z gabionů je snadná údržba. Realizace probíhá bez nutnosti betonování, vychází z modulárních bloků. Schodiště do terénu zapadne velice lehce. Na rozdíl od betonu propouští vodu. Je nutné se řídit velikostí schodů v násobku 5 nebo 10 cm. Schodiště může být také zajímavým plastickým prvkem pro oživení kaskády.

Správně instalované schodiště poslouží desítky let. Schody i další prvky z gabionů je možné stavět po celý rok bez ohledu na počasí. Díky vysoké variabilitě je možné vytvářet různá řešení. Vybrané schodiště musí ladit s okolím, aby nepůsobilo jako rušivý element. Lze kombinovat jeden i více druhů kameniva.

 

Gabiony se zarukou 60-80 let. Stavíme gabionové ploty,gabionové opěrné zdi,obklady,bastiony i provádíme kamenické práce.
Copyright © 2023 Gabiony.org