Gabiony v zime

Gabiony v zimě.

Když nejsou potřebné betonové základy, tak se samotné gabiony dají dělat a usazovat i v podmínkách, které jsou v zimním období.

Montážní způsob je samozřejmě ideální změnit, aby nedocházelo ke zbytečným nákladům při vlastní stavbě, na což je nejideálnější používat prefabrikované/hotové gabionové kostky o velikosti 100 cm x 50 cm x 50 cm. Tyto kostky se na místo stavby dovezou na kamionu, bagr je položí přímo na požadované místo a za den je hotový plot nebo stěna, která by se dělala na místě i několik týdnů.

Kdy je vhodné tyto bloky používat? De facto se dají používat po celý rok a to nejen v zimě. Výhodou je snížení nákladů na realizaci a minimální narušení terénu na stavbě. Například odpadá nutnost mít skladovací prostor pro několik desítek až stovek tun materiálu.

Kolik vychází cenově jednotlivé prefabrikované gabionové bloky?

Rozhodně stojí méně než přímá montáž na stavbě, navíc se používá kvalitnější kamenivo ve frakci (žula nebo odseky od kostek), které je nejvhodnější, a v lokalitě, kde se skládá, se často nedá sehnat v dostatečné kvalitě. Díky všem těmto aspektům potřebuje stěna o velikosti 10 m x 1 m x 5 m přesně 50 prefabrikovaných kostek, což je 1 kamion.

Celková suma s materiálem, dopravou do 50 km a se složením kostek na místo je cca 200 000 Kč.

',

Gabiony se zarukou 60-80 let. Stavíme gabionové ploty,gabionové opěrné zdi,obklady,bastiony i provádíme kamenické práce.
Copyright © 2023 Gabiony.org