Kamen do gabionu zivotnost

Kámen do gabionů z pohledu životnosti.

Kamenivo se dá použít různé. Je třeba zohlednit životnost dané stěny nebo zdi. V příkladu to znamená, že jde jako kámen do gabionů použít břidlice, která se štěpí a její životnost je kolem 5 let.

Rovněž je možné použít pískovec - také se štěpí, má životnost kolem 10 let. Dále jde použít žula, případně porfyr nebo také křemenné oblázky, kdy je životnost kamene téměř neomezená. Dle barevnosti se samozřejmě je možno také rozhodovat. Je třeba vzít v potaz, že například žula má barvu u nás od černé po modrou a červenou.

Vybraný kámen dodá gabionu celkový ráz a vlastnosti. Vybírejte podle barvy, struktury i vlastností těchto kamenů. Kámen do gabionu musí být nenamrzavý a jeho barva by měla být odolná vůči UV záření. Stejně tak je potřeba volit jako 1,5 násobek velikosti oka gabionové sítě. S výběrem vhodného kamene vám rádi pomůžeme.

Kámen do gabionu cena

Kámen do gabionu má vesměs stejnou cenu. Nejvyšší položkou v rozpočtu je cena za dopravu, kdy například při dodávce do Plzně, kdy  je červená žula dovážena od Hradce Králového, se dostanete na cenu kolem 3000 Kč za tunu.  Za modrou žulu do Plzně z Plzně zaplatíte zhruba 650 Kč za tunu. Černá žula je v České republice na severu Čech. Modrá barva se vyskytuje v oblasti středních až jižní Čech. Porfyf se dováží ze severních, středních a západních Čech. Oblázky větší frakce se nachází spíše v obasti severní Čechy. Tímto jsou myšlena místa, kde se kámen těží na deponiích. Je možné jej za značně vyšší cenu sehnat po celé ČR.

Největší životnost má pro použití v gabionových plotech a stěnách tedy kámen, který se neštěpí a má minimum lomových zón tzn., že se sám od sebe neláme a nemá kam zatéct voda. Ta by totiž už v první zimě byla schopna si odštípnout nějakou část z Vašeho plotu. V případě tvrdého materiálu toto nehrozí.

Gabiony se zarukou 60-80 let. Stavíme gabionové ploty,gabionové opěrné zdi,obklady,bastiony i provádíme kamenické práce.
Copyright © 2023 Gabiony.org