Nabídka materiálu

Nabídka materiálu pro stavbu gabionů.

 

Kámen do gabionů.

Gabionové koše oka 10x5cm

 

Gabionové koše oka 10x10cm.

 

Montážní prvky pro stavbu gabionů.

 

Gabionové koše poplastované.

 

Bastionové koše.

 

 

Gabionové sítě a rozdíly dle zpracování.

Téma, které se často propírá internetem tam i zpět. Gabionové sítě lze vyrobit z různých typů materiálů s různou povrchovou úpravou. Dle firemní praxe, která je v době psaní článku 18 let, si troufáme tvrdit následující:

Materiál č.1 v životnosti – Kompozit čediče – životnost téměř neomezená a využití při menších stavbách. Jde o černý materiál z pohledu barvy. Výhoda 4x vyšší pevnost a tažnost ve stejném průměru jako je u železa. Dle testů z VZÚ životnost kolem 400 let. Tento materiál dodáváme.

Materiál č.2 v životnosti – Poplastované gabionové sítě – vysoká životnost dle testů na VZÚ v Plzni kolem 200 let. Tento materiál dodáváme.

Materiál č.3 v životnosti – Žárově tj. za tepla zinkované sítě – dle VZÚ Plzen životnost kolem 120 let. Tento materiál dodáváme.

Materiál č.4 v životnosti – Galfan neboli zinkováno za studena. – Životnost kolem 5-20 let. Nedodáváme.

Materiál č.5 v životnosti – nezinkovaný materiál jen natřený barvou. 1-2 roky životnost. Nedodáváme.

To, o jakou kvalitu materiálu se jedná, se běžně dozvíte v záručním listu při prodeji gabionových sítí nebo i klecí. Vzhledem k tomu, že se na území ČR prodávají sítě z Číny nebo Polska doporučujeme si při prodeji zjistit, jakou dostáváte záruku při nákupu. Ze zákona se dává 2 roky, to ale životností odpovídá materiálům z uvedených zemí. U nás dostanete záruku na gabionové prvky i práce nejméně 60 let.

Z gabionových sítí se skládají konstrukce krychlového či jiného tvaru. Staví se z nich moderní architektonické prvky, ploty, zástěny i opěrné zdi. Velice často se využívají kolem silnic jako protihlukové stěny. Velikost ok sítě se volí podle frakce kameniva, které bude do sítě vkládáno. Síla drátu je 4,0 mm. Drát se svařuje bodově, aby vznikla potřebně velká oka. Základní rozměry sítí jsou 3100 x 1000 (1100, 1050) mm. Tyto polotovary se pak upravují na menší rozměry sítí. Gabiony tvoří nejen sítě, ale i spojovací prvky vyrobené ze stejného materiálu jako sítě. Spirály a distanční spony se dodávají v různých rozměrech.

 

Gabiony se zarukou 60-80 let. Stavíme gabionové ploty,gabionové opěrné zdi,obklady,bastiony i provádíme kamenické práce.
Copyright © 2023 Gabiony.org