Neni sit jako sit

Není síť jako síť

Dnes bych se rád zaměřil na rozpoznávání kvality sítí a jejich povrchovým ošetřením v rámci kvality a výdrže na stavbách.

Materiál dělíme na žárově zinkovaný/za tepla a galvanicky pokovovaný/elektrodepozice.Žárové pozinkované materiály mají výhodu že mají vícenásobně vyšší výdrž a to i v agresivním prostředí než galvanicky ošetřené.

V dnešní době i mnohé velkoobchody prodávají galvanické sítě bez informací pro zákazníky o jaké ošetření se reálně jedná,ani jak dlouho je má firma skladem(někdy i několik let což u galvanických sítí znamená půlku životnosti za sebou).

Proto si dnes ukážeme jak tyto sítě rozpoznat a jak vypadají i po letech v názorných ukázkách. Foto první -Na této fotce vidíte 2 druhy sítí už od pohledu je zřejmé o jaké druhy jde více zářící materiál je od pohledu kvalitnější ten druhý je ošetřený galvanicky Foto druhé – Na fotce je vidět žárově ošetřená síť (vpravo)po 5 letech a vedle ní je vidět po 5 letech galvanická síť(vlevo). Foto třetí – Na fotce je vidět žárově ošetřená síť (vpravo)po 10letech a vedle ní je vidět po 10 letech galvanická síť (vlevo). Již na první pohled je jasné že kvalitou se nemůže žárové zinkování rovnat ošetření elektrodepozicí.V případě staveb z gabionu které mají mít velkou životnost je nasazení nežárově zinkovaného materiálů velice nepraktická.Pro rekapitulaci – když budete kupovat sítě pro gabiony tak nesmí přijet na místo stavby v barvě jiné než je zářivě lesklá.

Když nebudou lesklé ale matné tak to znamená že byly dlouho na skladě nebo že jde o galvanické sítě které nejsou vhodné pro stavbu těchto prvků. Cenový rozsah je 100-300kč/m2 u obou druhů ne však každý z nich má kvalitu odpovídající ceně.Pro příklad dopravci mají podíl na ceně gabionových sítí více jak 30% a díky tomu můžete dostat galvanický pozink za cenu žárového skrze 5 překupníků celkem lehce.

',

Gabiony se zarukou 60-80 let. Stavíme gabionové ploty,gabionové opěrné zdi,obklady,bastiony i provádíme kamenické práce.
Copyright © 2023 Gabiony.org