Referenční stavby - gabionové obklady.

Referenční stavby - gabionové obklady.

Gabionový obklad. Nejčastěji se jedná o tenký pruh gabionu o šířce 10-30 cm, který má zakrýt nějaký povrch. Například máte starou garáž a nechcete jí bourat. Obložit jí obkladem z gabionů je jedna z možností jak situaci vyřešit. Obložit se dá téměř cokoliv. Cihlová zeď, stará kamenná zeď nebo i betonová. Často se používají pro obložení soklů, opěrných stěn a dalších stávajících staveb.

Široké využití dává zákazníkům volnou ruku při výběru exteriérových prvků do zahrady. Gabionové obklady vám pomohou zlepšit vzhled jakéhokoliv starého objektu. Mají takřka neomezenou životnost a nevyžadují žádnou údržbu. Tím ušetříte peníze na dalších investicích do tohoto obkladového systému. Zajímavý vzhled obkladů je oblíbený především v moderním architektonickém stylu. Dají se kombinovat se dřevem, popínavými rostlinami či antikorem. Obklady z gabionů zvládnete na menší ploše instalovat i svépomocí. Na větší plochy je lepší se svěřit do našich rukou. Poradíme vám rovněž s výběrem vhodného materiálu.

Gabionový obklad nabízí nekonečné možnosti

Gabionový obklad se dá použít i pro revitalizaci podezdívky domů kdy kámen celkově změní celý vzhled původní stavby. Obklad se dá stavět do téměř neomezené výšky. Je potřeba počítat s tím, že tenká stěna nemá vlastnost jako klasický gabion, musí se tzv. kotvit do podkladu, který se obkládá. Nejčastěji se používají kotvy do betonu, které spojí podklad se sítí a tím se vytvoří monolit. Rovněž se dá používat chemická kotva a výsledek je tentýž.

Gabionový obklad nabízí jednoduchý systém pro obložení různých staveb. Celý tento systém funguje již od šířky 10 cm s použitím sypaných kamenů a sítí s velikostí ok 2,5 x 10 cm. Vzhledem k propustnosti vody tohoto systému jej lze použít tam, kde došlo k porušení izolace. Pomocí variabilní hloubky lze sjednotit různé odskoky plotů i soklů, stejně tak oživíte jakoukoliv terasu, vytvoříte z nich schodiště, apod. Gabiony se dají použít i na komplikovanější stavby jako jsou nádrže, schodiště a studny, které pomáháme realizovat na přání zákazníka.


Referenční stavby - gabionové obklady.

Referenční stavby - gabionové obklady.

Referenční stavby - gabionové obklady.

Referenční stavby - gabionové obklady.