Technologicky postup u gabionovych staveb

Technologický postup u gabionových staveb.

Stavba gabionové konstrukce je plně certifikovaný proces.

Než však začneme s pokládáním gabionového koše a plněním příslušným materiálem, musíme si nejprve upravit terén. Konkrétně zde mluvíme o zhutnění podloží pro budoucí gabion a vyrovnání základové spáry podle potřebných rozměrů, které definují výšku, šířku a a délku gabionu.

Nesmí se zapomenout, že základová spára musí mít svůj sklon. Nejběžněji se dodržuje, že sklon pro naklonění spáry je v poměru 1:10. Gabion je drátokamenná konstrukce skládající se z jednotlivých drátěných stěn, jejichž oka mají většinou rozměr 10 x 10 cm nebo 10 x 5 cm, a výplňového materiálu (kámen, zemina atd.).

Síť gabionu je vyrobena ze speciálního drátu, který nepodléhá korozi. Nejdříve se do základu umístí dno a montážním drátem se upevní stěny. Nyní se začíná gabion plnit dostatečně tvrdým, nelámavým kamenem. Pro lícové strany se používá lomový kámen. Jeho velikost by měla být 1,5 – 3 krát rozměr oka sítě. Menší kamenivo slouží k zaplnění mezer.

Po zaplnění celého kvádru se gabion uzavře připevněním vrchního dílu pletiva

',

Gabiony se zarukou 60-80 let. Stavíme gabionové ploty,gabionové opěrné zdi,obklady,bastiony i provádíme kamenické práce.
Copyright © 2023 Gabiony.org